Search

BUJKU

EKONOMI

MJEDIS

Pandemia COVID-19 po rrit ndotjen, maskat dhe dorezat mbushin plazhet

Pajisjet mbrojtëse të tilla si dorëzat dhe maska për fytyrën tani gjenden në pothuajse një të tretën e të gjitha plazheve britanike pas një rritje në...

Read More

SHËNDET

TURIZËM

Në kërkim të bukurive mahnitëse të fshatit Vuthaj

Është gazetari Ardian Gaxherri, ai i cili ju sjell nje rrefim nga fshati i bukur dhe plot traditë, Vuthaj në Mal të Zi, fshat ky i cili gjithsesi duhet vizituar....

Read More

TEKNOLOGJI

Njihuni me traktorin më të shpejtë në botë, arrin shpejtësinë 217 km/orë

Nëse ke një tokë për të pluguar dhe dëshiron ta përfundosh në një kohë rekord, atëherë të duhet të marrë në telefon adhuruesin e shpejtësisë, Guy...

Read More