spot_img
HomeBUJKUKompania ‘NOLI’ ofron zbritje të traktorëve për fundvit

Kompania ‘NOLI’ ofron zbritje të traktorëve për fundvit

spot_img

Përveç botës së automobilizmit e cila çdo ditë e më shumë po zhvillohet, nuk mbetet anash as zhvillimi i makinerive bujqësore, të cilat viteve të fundit janë duke u prodhuar më të madhe gjë që ka lehtësuar shumë punën në agrokulturë.

Së fundmi gjigantët më të mëdhenj të markave më të njohura kanë prodhuar traktorë dhe pajisje bujqësore për të gjitha kulturat e bujqësisë duke lehtësuar punën e fermerit.

Në tregun e Kosovës gjenden disa lloje të markave më të njohura të traktorëve dhe pa dyshim të pajisjeve bujqësore.

Si Hurlimann, Same, Styer, Lamborghini, Deutz-Fahr si dhe mekanizmave tjerë përcjellëse Plugje, Freza, Rimorkio për shpërndarjen e plehut, Mbjelljes së misrit dhe grurit, Makina për ambalazhimin e kashtës etj. që i ofron Ndërmarrja Private Tregtare “NOLI”, e cila është një nder Ndërmarrjet më të mëdha në Kosove për shitjen e mjeteve bujqësore të importuara nga Zvicra.

Ndërmarrja “NOLI” është themeluar në vitin 2005, në fillim ndërmarrja merrej me shitjen e traktorëve.

Fale besueshmërisë dhe Korrektësisë numri i klientëve është rritur në mënyrë enorme, sot ne kemi klientë jo vetëm në Kosovë por edhe jashtë saj si në Shqipëri, Maqedoni, Mal të zi etj.

Misioni i kompanisë është që çdo bujku t’i ofrojmë traktorin dhe mjetet më të mira me çmime të volitshme.

Për këtë kompania “NOLI”, për fundvit ofron zbritje të traktorëve dhe mjeteve përcjellëse./Gazeta Bujku

Marka: HURLIMANN

Model: XB 105.4 (Nr. i shasisë : ZKDAV802W0TH10001)

Viti i prodhimit: 2016

Ore Pune: 15

Motori : 4 Cilinder TURBO

Ftohja : Me Uje

Përformanca: 105 Ps

Transmisioni : Drivepower Gjys shpejtesie

Kabina : E Mbyllur me Nxemje, Radio Klimë

Dimensioni i gomave të përparme: 380 / 85 R 24

Dimensioni i gomave të pasme: 420 / 85 R 34

Marke: SAME

Model: SILVER 90 DT

Viti i prodhimit: 2000

Motori: 4 Cilinder TURBO

Ftohja: Me Uje

Përformanca: 66 Kw 90 Ps

Transmisioni: Agroshift

Kabina : E Mbyllur me nxemje dhe radio

Dimensioni i gomave të përparme: 420 / 70 R 24

Dimensioni i gomave të pasme: 480 / 70 R 34

Komenti: Hidraulik dhe transmision para

Marke: HURLIMANN

Model: H-488 T

Viti i prodhimit: 1988

Ore pune: 6605

Motori: 4 Cilinder TURBO

Ftohja: Me Uje

Përformanca: 66 Kw 90 Ps

Transmisioni: 5 Shpejtësi

Kabina: E Mbyllur me nxemje dhe radio

Dimensioni i gomave të përparme: 14.9 R 24

Dimensioni i gomave të pasme: 480 / 70 R 34

Marke: HURLIMANN

Model: H-470 A

Viti: 09.02.1982

Motori: 4 Cilinder

Ore pune: 6462

Ftohja: Me Ajer

Performanca: 52 Kw 72 Ps

Transmisioni: I Thjeshte

Kabina: E Mbyllur

Dimensioni i gomave të përparme: 11.2 R 24

Dimensioni i gomave të pasme: 16.9 R 30

Marke: STEYR

Model: 768 A

Viti: 21.10.1977

Orë Pune: 6437

Motori: 4 Cilinder

Ftohja: Me Ujë

Performanca: 47 Kw 64 Ps

Transmisioni: i thjesht

Kabina: E Mbyllur

Dimensioni i gomave të përparme: 275 / 80 – 20

Dimensioni i gomave të pasme: 16.9 R 30

Komenti: Është special për mal por i mungojnë sajllat

RIMORKIO 6 ton

Kiper në të tri anët

Frena hidraulik

Gomat: 12.5/80-15.3

Viti i prodhimit: 2018

RIMORKIO 8 ton

2 Akse

Kiper në të tri anët

Frena hidraulik

Gomat: 400/60-15.5

Viti i prodhimit: 2018

Makinë për Ambalazhimin e Kashtës

(Pres për lidhje)

NEW HOLLAND S 940

Hapje Hidraulike

INFORMATAT PËR KONTAKT 

Adresa: Magjistralja Prizren – Gjakove, XERXE 21060 – RAHOVEC KOSOVE

 Tel: +383 (0) 49 281 626 

Email: [email protected] 

Webfaqja: www.npt-noli.com

/Gazeta Bujku

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme