spot_img
HomeBUJKUTrajtimi i kulturës së specit për parandalimin e sëmundjeve

Trajtimi i kulturës së specit për parandalimin e sëmundjeve

spot_img

Spërkatja apo trajtimi i kulturës së specit njihet si një ndër masat më të rëndësishme agroteknike për parandalimin e sëmundjeve të ndryshme.

Ndryshimi i kushteve klimatike dhe reshjet e vazhdueshme të shiut kanë mundësuar që paraqitja e sëmundjeve tek kulturat perimore të jetë e pranishme në masë të madhe.

Si pasojë e kësaj, fermerët e Komunës së Rahovecit vazhdimisht janë duke i mbrojtur prodhimet e tyre në mënyrë që ti parandalojnë sëmundjet dhe kjo të mos ndikoj në humbje të rendimentit. /Fermerët/Gazeta Bujku

Image may contain: plant, flower, outdoor and nature

Image may contain: plant, flower and food

Image may contain: sky and outdoor

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme