spot_img
HomeKuzhinëSheqerpare me arra

Sheqerpare me arra

spot_img

Përbërësit:

3 vezë

2 filxhanë vaj ose butter (unë kam përdorur 1 filxhan vaj 1 filxhan butter) filxhan i kafes

6 lugë sheqer

1 pako pluhur për pjekurinë

1 sheqer vanilje

100 gram arra i bluajmë dhe i hedhim në brumë

100 gram kokos (në brumë)

Miell sipas nevojës brumi të jetë i butë. Unë kam hedhur më shumë se 4 gota.

Përgatitja:

Përziejmë të gjithë përbërësit butterin e shkrijmë përziejmë masën dhe i bëjmë format e dëshiruara dhe i vendosim në tepsinë e lyer me gjalpë dhe i pjekim në furrën e nxehur më parë në 200 gradë për 20 minuta.

Sherbeti

2 gota sheqer

3 gota ujë

1 sheqer vanilje

Lëng limoni

Përziejmë mirë deri sa të tretet sheqeri dhe ashtu të ftohtë e hedhim tek sheqerparet.

Dekorojmë sipas dëshirës. Ju bëftë mirë nëse e provoni.

Përgatiti: Albina Alija / Gazeta Bujku

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme