spot_img
HomeBUJKURimida përfaqësues i kompanive më të mëdha botërore të traktorëve New Holland,...

Rimida përfaqësues i kompanive më të mëdha botërore të traktorëve New Holland, Massey Ferguson dhe John Deere

spot_img

Përveç botës së automobilizmit e cila çdo ditë e më shumë po zhvillohet, nuk mbetet anash as zhvillimi i makinerive bujqësore, të cilat viteve të fundit janë duke u prodhuar më të madhe gjë që ka lehtësuar shumë punën në agrokulturë.

Së fundmi gjigantët më të mëdhenj të markave më të njohura kanë prodhuar traktorë dhe pajisje bujqësore për të gjitha kulturat e bujqësisë duke lehtësuar punën e fermerit.

Në tregun e Kosovës kompania Rimida ka sjellë mbretërit e fushave New Holland, Massey Ferguson dhe John Deere.

New Holland është një markë globale e makinerive bujqësore të prodhuara nga CNH Industrial. Produktet bujqësore të New Holland përfshijnë traktor , traktorë të kombinuar, balerat, kombajna, spërkatësit vetëlëvizës, pajisjet për mbjellje, makineri për vjeljen rrushit e shumë produkte tjera.

New Holland Machine është themeluar në vitin 1895 në Pennsylvania, e cila u ble nga Sperry Corporation në vitet 1970, pastaj nga Ford Motor Company në vitin 1986, dhe më pas nga FiatAgri në 1991, duke u bërë një prodhues i linjës së plotë.

Image may contain: outdoor

Massey Ferguson është një kompani e njohur në vendin tonë, e cila u themelua në vitin 1847 në Newcastle, Ontario, nga Daniel Massey.

Kjo kompani është prodhues i pajisjeve bujqësore, i formuar nga bashkimi i prodhuesve të makinerive bujqësore Massey Harris në vitit 1953 dhe kompanisë Ferguson në Britani. Më pas ajo u vendos në Brantford, Ontario deri në vitin 1988.

Image may contain: sky and outdoor

Massey Ferguson është pjesë e AGCO Corporation dhe është një nga emrat më të mëdhenj në pajisjeve bujqësore në të gjithë botën me një histori 150 vjeçare.

John Deere është një mark e njohur për fermerët e Kosovës pasi gjendet në tregun tonë, e cila është themeluar në vitin 1837 në Moline Illinois të SHBA-ve që prodhon mjete bujqësore, ndërtimit dhe pylltari. Një seri e John Deere që gjendet në tregun tonë. JOHN DEERE 6600, Motori: 6 cilindra, 110KF, Turbo, Transmisioni: Power Quad 24/24, 40Km/h.

Për më shumë rreth traktorëve New Holland, Massey Ferguson dhe John Deere shikoni videon dhe njihuni me përformancat e mbretërve të fushave.

Për të gjithë të interesuarit që dëshirojnë ta kenë mbretërit e traktorëve mund të vizitoni kompaninë Rimida në adresën Magjistralja Prishtinë – Ferizaj Kilometri i m 5-të  apo të na kontaktoni në numrat Tel: +383 44 708 207, +383 49 332 200/Gazeta Bujku

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme