spot_img
HomeBUJKUNjihuni me mbretin e fushave New Holland

Njihuni me mbretin e fushave New Holland

spot_img

Kompania Rimida dhe Agro Bora në tregun e Kosovës sjellin kompaninë lider të prodhimeve bujqësore New Holland, e njohur për prodhimin e të gjitha makinerive bujqësore si traktora, kombajna, makineritë për mbjellje etj etj. Në tregun e Kosovës tashme gjendet seria më e re e traktorëve TD110D dhe TT475 4WD.

New Holland TT4.75 4WD që është prodhim i vitit 2018, dizel me ngjyrë të kaltër, ulëse 1+1, pesha tërheqëse 1,625.00 kg. Kabinë, kondicioner, goma 16..9R30 (Y148) PS. Nr. i Shashis HFT128857. Motor nr, TTF804525A313T459838.

Seria e re TD101D vë standarde të reja me stil, efikasitet, produktivitet dhe komoditet në klasin e traktorëve duke filluar prej 110 kuaj fuqi. Duke projektuara dhe ndërtuar teknologjitë më të avancuara mekanike dhe hidraulike në treg, duke ofruar të gjithë fuqinë e nevojshme për një mori operacionesh.

Seria Bluemaster TDD ofron performancën e mirë, besueshmërinë dhe shpenzime të ulëta. Traktori TD 110D është një sfiduese i makinerive bujqësore dhe i domosdoshme për ndërmarrjet bujqësore të klasave të mesme. Me dizajnin e rinovuar të kabinës dhe karrocerisë, ne kemi një gamë të gjerë prodhimesh me një motor mjedisor Tier 3 që prodhon 65 kuaj fuqi, 75 kuaj fuqi, 88 kuaj fuqi, 98 kuaj fuqi dhe 110 kuaj fuqi. Me 12 transmetimet (shpejtësi) para dhe mbrapa, që iu mundëson të kryeni shumë aktivitete bujqësore.

Për të gjithë të interesuarit që dëshirojnë ta kenë mbretin e traktorëve mund të na vizitoni në adresën Magjistralja Prishtinë – Ferizaj Kilometri i m 5-të  apo të na kontaktoni në numrat

Tel: +383 44 708 207,

+383 49 332 200

/Gazeta Bujku

https://www.youtube.com/watch?v=HDwVp821Yws

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme