spot_img
HomeBUJKUMjedra dhe boronica, potencial eksporti për Kosovën

Mjedra dhe boronica, potencial eksporti për Kosovën

spot_img

Deri vonë, frutat e imta nuk ishin aq të preferuara për bujqësinë në Kosovë.

Me kërkesën e shtuar në tregjet ndërkombëtare, fermerët kosovarë po e shohin të ardhmen e tyre në këtë sektor.

Emisionin 7 Ditë me Panxhën sqaron rreth potencialit që kanë këto fruta për eksport.

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme