spot_img
HomeBUJKUMbreti i fushave vjen në Kosovë traktori New Holland

Mbreti i fushave vjen në Kosovë traktori New Holland

spot_img

Kompania Rimida dhe Agro Bora në tregun e Kosovës sjellin kompaninë lider të prodhimeve bujqësore New Holland, e njohur për prodhimin e të gjitha makinerive bujqësore si traktora, kombajna, makineritë për mbjellje etj etj. Në tregun e Kosovës tashme gjendet seria më e re e traktorëve TD110D dhe TT475 4WD.

New Holland TT4.75 4WD që është prodhim i vitit 2018, dizel me ngjyrë të kaltër, ulëse 1+1, pesha tërheqëse 1,625.00 kg. Kabinë, kondicioner, goma 16..9R30 (Y148) PS. Nr. i Shashis HFT128857. Motor nr, TTF804525A313T459838.

Seria e re TD101D vë standarde të reja me stil, efikasitet, produktivitet dhe komoditet në klasin e traktorëve duke filluar prej 110 kuaj fuqi. Duke projektuara dhe ndërtuar teknologjitë më të avancuara mekanike dhe hidraulike në treg, duke ofruar të gjithë fuqinë e nevojshme për një mori operacionesh.

Seria Bluemaster TDD ofron performancën e mirë, besueshmërinë dhe shpenzime të ulëta. Traktori TD 110D është një sfiduese i makinerive bujqësore dhe i domosdoshme për ndërmarrjet bujqësore të klasave të mesme. Me dizajnin e rinovuar të kabinës dhe karrocerisë, ne kemi një gamë të gjerë prodhimesh me një motor mjedisor Tier 3 që prodhon 65 kuaj fuqi, 75 kuaj fuqi, 88 kuaj fuqi, 98 kuaj fuqi dhe 110 kuaj fuqi. Me 12 transmetimet (shpejtësi) para dhe mbrapa, që iu mundëson të kryeni shumë aktivitete bujqësore.

 

Zhvillimi i teknologjisë bujqësore është arsyeja se përse New Holland mund të konfigurohet për t’iu përshtatur kërkesave të veçanta të përdoruesit.

Seria New Holland TDD Bluemaster do të vazhdojë të jetë përfaqësuesi i vetëm i ndërmarrjeve të mesme me pamjen dhe teknologjinë e saj më të re. Për të arritur efikasitetin maksimal dhe performancën që nga motori e deri të sistemi i ftohjes. Të gjitha modelet e serisë TDD Blu Master përdorin Viskos ftohës.

TDD Bluemaster, vjen me një motor ekonomikë intercooler turbocharger me vlera të emetimit Tier 3, një përparësi e mirë që nuk është ndotës i mjedisit. Pastrimi i filtrit bëhet nga Viskos Ftohes dhe sistemi i aspirimit të ventilatorëve që siguron filtrim maksimal dhe efikasitet.

Për të gjithë të interesuarit që dëshirojnë ta kenë mbretin e traktorëve mund të na vizitoni në adresën Magjistralja Prishtinë – Ferizaj Kilometri i m 5-të  apo të na kontaktoni në numrat Tel: +383 44 708 207, +383 49 332 200 /Gazeta Bujku

Image result for new holland td110d

Related image

Image result for new holland td110d

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme