spot_img
HomeLAJMET E FUNDITMakineria për mbjelljen e patates

Makineria për mbjelljen e patates

spot_img

Kultura e patates sot është një nga kulturat më të përhapura në botë. Me dhjetëra hektarë të kësaj kulture sot kultivohen edhe në Kosovë.

Komuna e Vushtrrisë, është e njohur në Kosovë dhe në rajon për kultivimin e patates.

Për përpunimin, mbjelljen dhe korrjen e kësaj kulture sot në botë përdorët makineri me moderne. Gazeta Bujku ju sjell një video ku shihet makineria moderne për mbjelljen e patates./Gazeta Bujku

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme