spot_img
HomeBUJKUKultivimi i specit në ambiente të mbrojtura

Kultivimi i specit në ambiente të mbrojtura

spot_img

Fermerët tanë janë heronj më të mirë të zhvillimit të ekonomisë që bëjnë pjesë në shtet ndërtimin tonë. Fermerët e Komunës së Rahovecit janë shembulli më i mirë se si duhet të punohet dhe kultivohet një produkt i sigurt për të gjithë ne.

Bislim Popaj nga Fshati Fortesë, Komuna e Rahovecit është kultivues i shumë llojeve të perimeve në ambiente të hapura dhe në ato te mbrojtura. Ai këtë vit në ambiente të mbrojtura ka të kultivuara llojin e specit Somborkë dhe specin e kuq Kortoskë. Sipërfaqja e mbjellë me speca në ambiente të mbrojtura është 25 ari. /Zëri i Bujkut

Image may contain: plantImage may contain: plant, nature and outdoorImage may contain: plant and foodImage may contain: plant, nature and outdoor

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme