spot_img
HomeBUJKUKomuna e Prizrenit fton fermerët të aplikojnë për ngritjen e 30 serrave...

Komuna e Prizrenit fton fermerët të aplikojnë për ngritjen e 30 serrave me participim

spot_img

Drejtoria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural fton të gjithë fermerët e Komunës së Prizrenit që veprojnë në sektorin e perimekulturës, për të aplikuar në thirrjen publike për përfitim në kuadër të projektit “Ndërtimi i 30 serrave me participim”.

Sipas këtij projekti, do të ngriten gjithsej 20 serra tip “tunel” nga polietileni me sipërfaqe prej 240 m2 dhe 10 serra tip “bllok” nga polietlieni me sipërfaqe prej 500m2.

Në dokumentin e mëposhtëm mund të mësoni rreth kritereve që duhet t’i plotësojnë aplikuesit, si dhe dokumentet e nevojshme për aplikim.

Kjo thirrje publike për aplikim mbetet e hapur deri më 05.08.2019.

Dokumentacioni i kërkuar dorëzohet në sportelin nr. 3 të administratës komunale.

Thirrja per aplikim 2019 – ndertimi i 30 serrave /Gazeta Bujku

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme