spot_img
HomeBUJKUKomuna e Gjilanit gati me finalizimin e tregut modern

Komuna e Gjilanit gati me finalizimin e tregut modern

spot_img

Komuna e Gjilanit është në procedurat e fundit të hapjes së tregut mobil modern për komunitetin serb tek kisha “Shën Nikolla”.

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me përfaqësues të UN Kosova, të cilët janë financues të këtij tregu, kanë para nga afër standet moderne tashmë të vendosura aty, ndërsa pritet të hapet zyrtarisht gjatë ditëve në vijim.

Kryetari Haziri ka njoftuar se Komuna është në procedurë të hapjes edhe të tregut mobil në Kmetoc, për të vazhduar me tregjet në lagjen “Arbëria” dhe tek “Bunari i Përlepnicës”. /Gazeta Bujku

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme