spot_img
HomeBUJKUBesnike Aliaj e vetmja përfaqësuese nga Kosova zë vendin e parë në...

Besnike Aliaj e vetmja përfaqësuese nga Kosova zë vendin e parë në Konferencën Ballkanik me 14 shtete për biznes të suksesshëm

spot_img

Besnike Aliaj është shndërruar në storie suksesi në fushën e biznesit, konkretisht atë të agronomisë në Prizren. Ndonëse e vetme dhe pa përkrahje institucionale ajo ka arritur ta zgjeroj biznesin e saj afarist dhe të korrë suksese në biznes.

Ajo së fundmi ka zënë vendin e parë si biznes i suksesshëm gjatë pandemisë në Konferencën Ballkanike nga 14 shtete pjesëmarrëse.

Besnike Aliaj ka qenë e vetmja përfaqësuese nga Kosova që ka arritur këtë sukses.

Lulishjta “Besila” tashmë ka bërë emër në Prizren. Ky biznes në krye ka një agronome të suksesshme femër siç është Besnike Aliaj./Gazeta Bujku

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme