Search

Category: LAJMET E FUNDIT

Dëmtuesit e fasules

Buburreci i fasules (Acanthoscelides obtectus) Është i përhapur në tërë vendin dhe paraqet dëmtuesin më të rrezikshëm të fasules dhe bishtajoreve tjera....

Shqipëri, siguria ushqimore, produkti do të gjurmohet nga prodhuesi deri tek konsumatori

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural do të forcojë masat për të garantuar siguri ushqimore. Ministri Peleshi cilëson më problematike baxhot në zonat e...

Disa bimë të cilat ndihmojnë në uljen e tensionit të lartë të gjakut

Përdorimi i bimëve për të ulur tensionin e lartë të gjakut ka qenë në praktikë për mijëra vjet, për shkak të gamës së ndryshme të efekteve që mund të...

16 arsye për të vizituar Kosovën sipas ‘Sweedishnomad’

Kosova është një vend i vizituar nga turistët e huaj por jo në masë të madhe. Por ueb-faqja, swedishnomad ka realizuar një shkrim të bukur ku tregon se pse...

Makineria për korrjen dhe përpunimin e trangujve

Trangujt janë perime shumë e shëndetshme, e pasur me ujë, që organizmit i sjellin veti të shumta për shëndetin dhe linjat trupore. Trangujt janë përplot me...

Shafrani ose ‘Ari i kuq’ i shëndetit, flet shqiptari që kultivon bimën çudibërëse në Mitrovicë

Shafrani është një bimë shumë e veçantë. Ajo përdoret për shërimin, trajtimin dhe lehtësimin e mbi 90 sëmundjeve. Ndër të tjera shafrani është ilaç...

Pollogu e fundit te fondet evropiane

Bujqit e rajonit të Pollogut kanë fituar më pak të holla nga programi IPARD 2, ndërsa përfituesit më të mëdhenj kanë qenë fermerët e rajonit të...

Bie kultivimi i perimeve në fshatrat e Prishtinës

Pesë hektarë serra dhe 40 të tilla në toka janë të mbjellura me perime nga bujqit e Prishtinës. Ata thonë se nuk merren me kultivimin e specave dhe domateve për...

Shtatë gjëra që ndoshta nuk i dinit për domatet

Domatet në kuzhinë janë bërë një pjesë e pandashme prej 150 vjetësh, falë një tradite që nisi në jug të Italisë dhe u shtri më pas në të gjithë botën,...

Nëntë proteinat më të mira bimore

Proteinat e bimëve iu ndihmojnë të jetoni më gjatë, kështu tregon eksperti i ushqimit Rick Hay, i cili për ‘Healthista’ ka zbuluar nëntë burimet e tij të...