Search

Tag: , , , , , , , ,

Meteorologu Rugova: Ndryshimet klimatike po ndodhin, temperatura në nivel global është rritur

Të gjithë duam të dimë se si do të marrë moti për ditën e parë të javës, fundjavë apo në ndonjë ditë të veçantë të jetës. Por fare pak na intereson...

Moti, fillimi i javës i ftohtë, me erë, reshje shiu dhe bore

10.02.2019 – Vorbulla ciklonike nga Atlantiku verior, që do të depërtojë mbi rajonin tonë në ditët e ardhshme do të sjellë mot më të ftohtë, erë dhe...

Moti në fundjavë me mjegull, mëngjesi me ngrica

18.01.2019 – Vendi ynë në ditët e fundjavës ndodhet ndërmjet fushave të presionit të ulët në Itali dhe atyre të larta në lindje të rajonit. Ndërkohë...

Moti në ditët e ardhshme acar, me erë dhe reshje të dobëta bore

Parashikimi i motit sipas Prishtina Weather 2.01.2019 – Nga veriu i kontinentit në drejtim të rajonit tonë po vijnë masa të ftohta arktike, që në ditët e...

Java e parë të vitit 2019, mot i ftohtë dhe reshje të dobëta bore

30.12.2018 – Ditën e fundit të vitit 2018 një front i ftohtë me masa të ftohta ajrore nga veriu i kontinentit, do të depërtojë mbi rajon, ku do të...

Java fillon me mot të butë dhe shi, nga e mërkura ftohtë dhe reshje bore

Parashikimi i motit sipas Prishtina Weather ditëve të para të javës së fundit të nëntorit, një vorbull ciklonike nga Atlantiku do të depërtojë mbi rajon, që...