Search

Tag: , , , , , , , ,

Meteorologu Rugova: Ndryshimet klimatike po ndodhin, temperatura në nivel global është rritur

Të gjithë duam të dimë se si do të marrë moti për ditën e parë të javës, fundjavë apo në ndonjë ditë të veçantë të jetës. Por fare pak na intereson...

Moti, fillimi i javës i ftohtë, me erë, reshje shiu dhe bore

10.02.2019 – Vorbulla ciklonike nga Atlantiku verior, që do të depërtojë mbi rajonin tonë në ditët e ardhshme do të sjellë mot më të ftohtë, erë dhe...

Moti në fundjavë me mjegull, mëngjesi me ngrica

18.01.2019 – Vendi ynë në ditët e fundjavës ndodhet ndërmjet fushave të presionit të ulët në Itali dhe atyre të larta në lindje të rajonit. Ndërkohë...

Moti, fillimi i javës me reshje bore, nga e mërkura mot i kthjellet 

13.01.2019 – Vorbulla dytësore e ciklonit që shtrihet mbi Skandinavi, gjatë ditës së sotme ka filluar të krijohet mbi Itali, e gjatë ditëve të para të...

Fundjava e acartë, pa të reshura, mjegull në vise të ulëta

11.01.2019 – Në ditët e fundjavës fusha të presionit të lartë nga Evropa perëndimore do të shtrihen mbi rajon, që do të kushtëzojnë mot më stabil dhe...

Moti, ditëve në vijim priten reshje të dendura bore, në fundjavë sërish acar

8.01.2019 – Vorbulla ciklonike nga Atlantiku, që po depërton mbi Europën qëndrore dhe lindore, do të formoj edhe një vorbull dytësore mbi Itali, e cila...

Moti në ditët e ardhshme acar, me erë dhe reshje të dobëta bore

Parashikimi i motit sipas Prishtina Weather 2.01.2019 – Nga veriu i kontinentit në drejtim të rajonit tonë po vijnë masa të ftohta arktike, që në ditët e...

Java e parë të vitit 2019, mot i ftohtë dhe reshje të dobëta bore

30.12.2018 – Ditën e fundit të vitit 2018 një front i ftohtë me masa të ftohta ajrore nga veriu i kontinentit, do të depërtojë mbi rajon, ku do të...

Fillim i javës mot i ftohtë, me ngrica dhe kohëpaskohe me reshje bore

Parashikimi i motit sipas Prishtina Weather 16.12.2018 – Masat e ftohta ajrore që kanë filluar të shtrihen mbi rajon do të mbeten edhe ditëve të para të...

Java fillon me mot të butë dhe shi, nga e mërkura ftohtë dhe reshje bore

Parashikimi i motit sipas Prishtina Weather ditëve të para të javës së fundit të nëntorit, një vorbull ciklonike nga Atlantiku do të depërtojë mbi rajon, që...