spot_img
HomeLAJMET E FUNDITPse duhet zgjedhur mbreti i fushave New Holland?

Pse duhet zgjedhur mbreti i fushave New Holland?

spot_img

Një video e publikuar në internet shihet forcat e dy traktorëve njëri i markës Fiat dhe tjetri New Holland të cilët masin forcat e tyre për ta tërhequr rimorkion.

Këtë lloj traktori të firmës New Holland mund ta gjeni edhe në Kosovë të sjellë nga kompanitë Rimida dhe Agro Bora. New Holland është e njohur për prodhimin e të gjitha makinerive bujqësore si traktorë, kombajna, makineritë për mbjellje etj etj. Në tregun e Kosovës tashme gjendet seria më e re e traktorëve New Holland TD110D dhe TT475 4WD, po ashtu edhe dy markat më të njohura botërore Massey Ferguson dhe John Deere.

Për të gjithë të interesuarit që dëshirojnë ta kenë mbretërit e traktorëve mund të vizitoni kompaninë Rimida në adresën Magjistralja Prishtinë – Ferizaj Kilometri i m 5-të  apo të na kontaktoni në numrat Tel: +383 44 708 207, +383 49 332 200 /Gazeta Bujku

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme