spot_img
HomeKËSHILLAKultivimi i spinaqit në kopshtin e shtëpisë

Kultivimi i spinaqit në kopshtin e shtëpisë

spot_img

Kur është fjala për kultivimin e perimeve në kopshtin e shtëpisë, mbjellja e spinaqit është një shtesë e madhe. Spinaq është një burim i mrekullueshëm, i cili përmban vitaminën A dhe një nga mineralet më të shëndetshme të burimeve dhe ushqyesve që ne mund ta kultivojmë.

Kur mendoni se si të kultivoni spinaq, mendoni për llojin që dëshironi ta mbillni. Nuk ka spinaq me gjethe të rrumbullakëta, por me ka spinaq me gjethe të hapura. Të gjithë janë të mrekullueshëm në mënyrën e tyre.

Si të mbillni spinaq?

Një nga këshillat më të mira për kultivimin e spinaqit është të siguroheni që ta mbillni në fillim të pranverës. Së pari siguroni tokën ku do ta mbillni dhe më pas mund ta mbillni spinaqin.

Spinaqi preferon tokën e lirë dhe të kulluar dhe kushtet të mira klimatike me diell dhe hije. Mbjellja e spinaqit bëhet duke mbjellë fara drejtpërdrejt jashtë, ½ thellë. Një tjetër këshillë për kultivimin e spinaqit është që të mbillen rreth 12 deri në 15 fara rresht për të siguruar spinaq të mjaftueshëm.

Pasi bimët tuaja janë të paktën një inç apo më shumë të gjata, atëherë filloni t’i hedhni lëng bimësh spinaqit në rreth 2 deri 4 inç larg. Gjithashtu, sigurohuni që rreshtat tuaja të jenë vetëm 12 inç larg, gjë që i mban erërat e këqija në minimum.

Mbjellja e trashëguar e spinaqit është një metodë e shkëlqyer për rritjen e tij, duke mbjellë çdo çift në çdo javë. Kjo mënyrë do të japë spinaq të freskët gjatë gjithë verës.

Për shkak se spinaqi është një perime me gjethe, duhet gjithmonë të shpëlani gjethet para se të përdorni. Megjithatë, një gjë për mbjelljen e spinaqve, nuk duhet të fekondoni tokën para mbjelljes ose gjatë fazës së rritjes. Spinaqi thjesht nuk e kërkon atë.

Korrja e spinaqit

Me të vërtetë nuk i duhet kohë spinaqit për të plotësuar rreshtat, ashtu si sallatës së gjelbër. Pasi të shihni pesë ose gjashtë gjethe të mira, shkoni dhe korrni ato. Spinaqi i freskët mund të përzihet me sallatën e gjelbër, ose mund të prisni derisa të kesh mjaftueshëm për gatim. Nëse keni mbjellë spinaqin siç sugjerohet, do të merrni gjatë gjithë verës dhe në fund të vjeshtës./Gazeta Bujku

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme