spot_img
HomeBUJKUKomuna e Rahovecit shpërndan pajisje për sektorin e bletarisë

Komuna e Rahovecit shpërndan pajisje për sektorin e bletarisë

spot_img

Komuna e Rahovecit, respektivisht drejtoria e bujqësisë ka bërë shpërndarjen e pajisjeve për bletari, ku gjithsej 38 bletarë sot i kanë pranuar pajisjet (centrifuga për mjaltë dhe shkrirëse të dyllit me avull).

Në ditët në vazhdim do të vazhdohet me shpërndarjen edhe të pajisjeve tjera varësisht prej furnizimeve nga operatorët ekonomik./Gazeta BujkuMay be an image of 6 people, people standing and outdoorsMay be an image of 3 people, people standing and outdoorsMay be an image of outdoors

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme