spot_img
HomeBUJKUFabrika 'FaunaVit' për prodhimin e ushqimit të koncentruar për të gjitha kafshët...

Fabrika ‘FaunaVit’ për prodhimin e ushqimit të koncentruar për të gjitha kafshët dhe shpezët

spot_img

Përveç aktivitetet e shumta në fushën e veterinarisë dhe bujqësisë pjesë e rëndësishme e AgroGroup Fauna cilësohet edhe prodhimi  i ushqimeve të koncentruara për të gjitha kafshët dhe shpezët.

Fabrika FaunaVit që nga viti 2012 merret me prodhimin e ushqimit të kafshëve i cili paraqet burim të rëndësishëm të lëndëve ushqyese, duke ndikuar në gjendjen fiziologjike dhe të ushqyerit e kafshëve shtëpiake, si shfrytëzues të ushqimit.

Ushqimi i koncentruar vije si plotësues i nevojave nga ushqimi voluminoz në kullosa. Kur një racion përmban ekuiliber të saktë mes ushqimit voluminoz dhe atij të koncentruar, prodhimtaria është në nivel maksimal dhe tejet e kënaqshme për fermerin.

Ushqimet e koncentruara që prodhon Fabrika FaunaVIT në formë peleti dhe të bluar, janë ushqime të cilat janë rezultat i trajtimit fabrikisht të produkteve të ndryshme bimore, me të vetmin qëllim parësor arritjen e produktit ideal, që në sasi të vogël voluminoze të përmbush nevojat ushqimore.

No photo description available.

Lëndët ushqyese janë përbërës të ushqimit të cilat shërbejnë për sigurimin e kërkesave fiziologjike të kafshëve me lëndë ushqyese ku në kuadër të tyre hynë: proteinat, yndyrat, hidratet e karbonit, lëndët minerale, vitaminat dhe uji.

No photo description available.

Cilësia dhe siguria e produkteve tona është e certifikuar me standardet më të larta të cilësisë dhe sigurisë ushqimore nga ISO, standardet 9001:2015.

Kafshë të shëndetshme, njerëz të shëndetshëm, botë më e shëndetshme!

📞 +383 44 599 268 / +383 45 211 361

FB :https://www.facebook.com/AgroGroupFauna/

Web: http://www.fauna-ks.com/

IG: https://www.instagram.com/agrogroup.f…

/Gazeta Bujku

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme