spot_img
HomeBUJKUA mund ta imagjinoni një të ardhme pa vaj ulliri?

A mund ta imagjinoni një të ardhme pa vaj ulliri?

spot_img

Duke qëndruar në ullishtën e tij në Kalamata, fermeri grek Mihalis Antonopoulos tregon një sërë degësh që japin fruta të kalbura.

Këto janë mbetjet e dimrit të kaluar, një sezon shumë i ngrohtë dhe i thatë për të prodhuar stokun e famshëm të ullirit të Greqisë. Vera e ardhshme pati valën më të keqe të të nxehtit në dekada, duke tharë frutat dhe duke shkaktuar zjarre që dogjën qindra mijëra pemë.

“Ky vit na ka treguar se pema nuk mund të përballojë kushtet e vështira të motit”, thotë Antonopoulos.

“Edhe pse jemi në rajonin e Mesdheut dhe kemi vera të ngrohta, këto kushte ekstreme të motit janë shumë të vështira për ullirin, me rezultat që shohim pemë bosh pa fruta. Ky është një shembull klasik i ndryshimit mjedisor që po kalojmë”.

“Ne jemi dëshmitarë të problemeve që nuk i kemi parë 20 vjet më parë.”

Ari i gjelbër

Viti 2021 ishte me verën më të nxehtë të regjistruar në Evropë, shkencëtarët kanë frikë se rritja e temperaturave mund të pengojë përgjithmonë prodhimin e vajit të ullirit.

“Rezultati afatgjatë do të jetë se disa rajone, veçanërisht në Greqinë jugore, si Kreta, nuk do të jenë në gjendje të kultivojnë ullinj, ose do të kenë rendimente shumë të reduktuara”, thotë Stavros Vemmos, një ekspert i ullirit dhe profesor i pomologjisë.

E famshme për varietetin e saj ‘ekstra të virgjër’, Greqia është prodhuesi i tretë më i madh në botë i vajit të ullirit.

Vendi prodhoi 275,000 ton vaj ulliri midis 2020 dhe 2021. Më shumë se gjysma e tyre shkoi jashtë vendit, duke e bërë atë eksportuesin e katërt më të madh të Bashkimit Evropian.

Shishe me vaj ulliri Kalamata gjenden në restorante deri në Japoni, por fermerët shqetësohen se nëse rendimentet vazhdojnë të bien, ata nuk do të jenë në gjendje të plotësojnë kërkesën për atë që ata e quajnë ‘ari i gjelbër’.

“Besoj se në vitet e ardhshme, me gjithë këto që po ndodhin, do të kemi problem të plotësojmë nevojat e tregut, veçanërisht të tregut të jashtëm”, thotë Antonopoulos.

“Kalamata ka bërë emër me ullinj dhe vaj ulliri nga rajoni dhe ka kërkesa të shtuara, por nuk besoj se do të arrijmë të plotësojmë nevojat në të ardhmen.”/Motilokal.com

spot_img
spot_img
Na Ndiqni
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Lexo
spot_img
Lajme të Ngjashme