Search

Smoothie me banane

218

Një recetë e thjeshtë për t’u përgatitur, e pasur me vlera ushqimore dhe e mjaftueshme për një shëndet të mirë.

Përbërësit:

2 banane

1/2 filxhan jogurt vanilje dhe qumësht,

2 lugë mjaltë,

një majë kanelle

një filxhan krem ëmbëlsire.

Përgatitja

Prisni bananet në copa të vogla. Më pas shtrydhni vendoseni jogurtin e vaniljes dhe qumështin.  . Shtoni dy lugë mjaltë, një majë kanelle dhe një filxhan krem ëmbëlsire. Lërini në blender për 30 sekonda deri sa të bëhet një masë kompakte./Gazeta Bujku
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *