Search

Perime dhe mish viçi në tavë

222

E ku ka më mirë për të përgatitur drekën me familje se një tavë me perime të stinës dhe mish viçi, në këto ditë me borë? Receta më poshtë do ju tregojë sesi ta përgatisni atë.

Përbërësit:

Kungulleshka

Karota

Domate e zezë

Speca

Qepë

Patate

Mish viçi

Të marinuara mirë me erëza dhe të pjekura në furrë.

Përgatiti: Albina Alija / Gazeta Bujku
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *