Search

Moti sot dhe nesër në Kosovë

365

Sipas Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Pasdite vende-vende do të ketë zhvillim të vranësirave dhe kushte për reshje afatshkurta shiu. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-34 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-6m/s.

Indeksi UV mbetet i lartë, kështu që situata biometeorologjike mund të shkaktojë probleme te shumica e personave me sëmundje kronike. Preferohet që nga ora 10:00 deri 17:00 mundësisht ti shmangemi kontaktit direkt nga rrezet e diellit.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *