Search

Category: SHËNDET

Domatet të mira për shëndetin e zemrës

Domatet kanë një rol shumë të rëndësishëm në shëndetin tone, pasi që përbëhet nga dy lëndë ushqyese kryesore që kanë një ndikim të madh në shëndetin...

Si ta luftoni mungesën e vitaminës D gjatë dimrit

Nisur nga fakti që ardhja e sezonit dimëror sjell një ulje të ndjeshme në praninë e vitaminës D në organizmin tonë, ky artikull do t’ju ndihmojë të gjeni...

Sa arra duhet të konsumoni në ditë – cila është sasia e duhur?

Arrat janë shumë të shëndetshme për organizmin por nëse e teproni me to, do të përballeni me dhimbje koke, fryrje të stomakut dhe diarre. Konsumi i tepërt i...

Si të veprojmë për t’i mbrojtur fëmijët nga simptomat e ftohtit dhe gripit në stinën e dimrit

Tani që jemi në stinën e vjeshtës dhe së shpejti do të jemi dhe në stinën e dimrit, është e rëndësishme që të përdorim disa strategji, për të forcuar...

Dita Botërore e Ushqimit: Rekomandohen dieta të shëndetshme për një botë me ‘zero uri’

Njerëzit në nivel global duhet të hanë dieta të shëndetshme për një botë me uri zero, Organizata e Kombeve të Bashkuara (KB) e Ushqimit dhe Bujqësisë (FAO)...

Disa lloje të çajit që konsiderohen si anti-inflamator më të mirë

Çdo lloj çaji që është në gjendje të zvogëlojë inflamacionin (përgjigje e sistemit imunitar të trupit ndaj një dëmtimi apo kërcënimi të perceptuar) mund...

Si të zvogëloni rrezikun nga kanceri duke bërë zgjedhje më të mira ushqimore në planin tuaj të ushqimit?

Në kushte normale, qelizat që përbëjnë trupin tuaj rriten, ndahen dhe vdesin në mënyrë të kontrolluar. Kanceri zhvillohet kur disa nga këto qeliza fillojnë...

Ushqimet që nuk duhet t’i ndani nga tavolina juaj

Peshku: përmban acide yndyrore omega-3 në sasi të mëdha. Ato janë të rëndësishme për rregullimin e funksioneve të trurit. Këto acide yndyrore përmirësojnë...

IKSHPK: Kujdes në ambiente me pellgje uji afër kullotave, mund të sëmureni nga leptospiroza

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë (IKSHPK) përmes një njoftimi u ka bërë thirrje qytetarëve të kenë kujdes në ambiente me pellgje uji...

Kujdes gjatë gatimit, ruajtjes dhe shpërndarjes së ushqimit!

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) përmes një njoftimi ka bërë të ditur së këtë javë janë ballafaquar me epideminë me Salmonela në...